Food-truck-jako-dodatek-do-restauracji-dlaczego-warto.jpg

Food truck jako dodatek do restauracji – dlaczego warto?

Nie można ukryć, że w ostatnich latach food trucki znacznie przybrały na popularności. Możemy natknąć się na nie w różnych miejscach. Należy pamiętać o tym, że to opcja nie tylko dla niezależnych działaczy – nawet jeśli mamy już własny biznes, food truck świetnie się sprawdzi jako dodatek. Zwłaszcza kiedy to, czym się zajmujemy, to prowadzenie restauracji!

Dlaczego warto zdecydować się na food truck?

Food trucki to coś, wobec czego ciężko przejść obojętnie. Wiele z nich posiada oryginalny i kreatywny wystrój, który od razu przyciąga uwagę. Nie bez znaczenia są również wspaniałe zapachy, które zachęcają do spróbowania przyrządzanych przekąsek. To tylko niektóre z aspektów, które przesądzają o tym, jakim zainteresowaniem cieszą się te działalności. Jeśli weźmiemy to wszystko pod uwagę, dojdziemy do wniosku, że otwarcie food trucka to zdecydowanie dobry pomysł. Co jednak w momencie, w którym już prowadzimy biznes w gastronomii? Okazuje się, że w tym przypadku jest to dla nas równie opłacalne! Food truck pozwala na to, co nie we wszystkich restauracjach jest możliwe – jedzenie na dworze. Jeśli zatem pragniemy zapewnić naszym klientom tę opcję, food truck sprawdzi się idealnie. 

Restauracja na kółkach będzie też wspaniałym sposobem na to, aby promować naszą działalność w obszarach, do których wcześniej nie mieliśmy dojścia. Nie będziemy bowiem związani z jednym miejscem. Bez wątpienia uruchomienie food trucka zaowocuje pozyskaniem nowych klientów, którzy będą mogli przekonać się o tym, jak smakuje nasza kuchnia. Warto mieć na uwadze, że koszt tego rodzaju działalności nie jest tak wysokie, jak prowadzenie restauracji. Jeśli do tego będziemy już posiadać część sprzętu i zaopatrzenia z wcześniejszego biznesu, zaoszczędzimy naprawdę sporo. Co więcej, otwierając food truck, pokażemy, że podążamy za trendami i jesteśmy na bieżąco z tym, co obecnie jest na topie. Będzie to też cudowna okazja do tego, aby wprowadzić nowości w menu lub wypróbować coś, o czym od dawna myśleliśmy. 

Czym różni się prowadzenie food trucka od prowadzenia restauracji?

Powinniśmy pamiętać o tym, że nawet jeśli mamy doświadczenie w prowadzeniu restauracji, podczas otwierania food trucka wciąż będziemy musieli zaznajomić się z wieloma nowymi kwestiami. Okazuje się, że w przypadku tych dwóch działalności występują spore różnice. Uruchamiając food truck, należy posiadać nie tylko dokumenty takie jak na przykład książeczka sanepidowska, ale i uprawnienie do przebywania na danym miejscu. Co ciekawe, różnić się będą również podatki – food truck według prawa postrzegany jest jako handel obwoźny, dlatego oprocentowanie dla nich jest niższe. Trzeba koniecznie nie zapominać o tym, że w food trucku nie można przygotowywać jedzenia od zera. Na szczęście mając restaurację, nie musimy przejmować się szukaniem specjalnego miejsca do przyrządzania składników. 

Nie ma wątpliwości, że food truck i restauracja to dobre połączenie. Wykorzystując, food truck jako dodatek do restauracji możemy zapewnić sobie sporo korzyści. Co więcej, będzie to wspaniałe wyzwanie, podczas którego na pewno wiele się nauczymy!

vasiliFood truck jako dodatek do restauracji – dlaczego warto?