WARK.jpg

4 błędy, których należy unikać przy uruchomieniu food trucka

Nie ma wątpliwości, że każdy właściciel działalności pragnie, aby jego biznes dobrze prosperował. Jak zwiększyć swoje szanse na to? Postaw na dobre przygotowanie i jeszcze przed samym otwarciem restauracji dowiedz się, jakich błędów unikać w food trucku, a także, o czym należy koniecznie pamiętać!

Nieodpowiednie wyposażenie

W porównaniu do prowadzenia restauracji food truck generuje o wiele mniej kosztów. To jeden z powodów, dla którego tak wiele osób decyduje się na otworzenie tego typu działalności. Mimo że restauracja na kółkach nie będzie wymagała od nas zakupu tak wielu elementów, nie oznacza to, że możemy otworzyć food truck, który jest niekompletnie wyposażony. Niestety, to często błąd, na który narażają się osoby, którym zależy na jak najszybszym otwarciu. Jednym z aspektów, o które trzeba zadbać w przypadku food trucka, to zlew z trzema oddzielnymi strefami. Pójście na łatwiznę i wstawienie pojedynczego lub podwójnego zlewu nie jest dobrym pomysłem, jako że zlew z potrójnymi komorami to wymóg sanepidu, za którego niedopatrzenie możemy zostać ukarani. 

Brak niezbędnych dokumentów

W przypadku food trucka konieczne jest zatroszczenie się nie tylko o niezbędne wyposażenie, ale i potrzebne dokumenty. Trzeba mieć na uwadze, że kontrole sanepidu w restauracjach na kółkach to norma. Jeśli nie chcemy, aby nasz biznes został nam odebrany, musimy zebrać wszystkie wymagane papiery. Należy upewnić się na przykład, czy nasi pracownicy posiadają ważne orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych. Bez tego nie mogą bowiem pracować z jedzeniem. Warto też zadbać o to, aby zdobyć uprawnienie do postoju w danym miejscu. 

Brak dobrego planu i pomysłu na biznes 

Często się zdarza, że osobom udaje się pokonać trudności i otworzyć restaurację. To, co sprawia prawdziwy problem, to jej udane prowadzenie. Aby uniknąć sytuacji, w której nasz food truck nie przyciąga żadnych klientów, jeszcze przed jego uruchomieniem powinniśmy zastanowić się nad tym, w jakim stylu pragniemy go prowadzić. Dobrze, aby mieć opracowany koncept na naszą działalność. Klientów o wiele bardziej zainteresuje miejsce, które działa według jasno określonej misji. Przydatne może być też opracowanie planu – dzięki temu będziemy wiedzieli, jakie są nasze cele, a także co musimy zrobić, aby je osiągnąć. 

Nieprzestrzeganie przepisów

Food truck daje dużą swobodę – dzięki niemu możemy obsługiwać klientów wszędzie, gdzie tylko zapragniemy. Musimy jednak pamiętać o tym, że nawet w przypadku takiej działalności są przepisy, których trzeba przestrzegać. Przy otwarciu food trucka powinniśmy nie zapominać o tym, że nie możemy tam przygotowywać jedzenia od zera – należy mieć przyszykowane składniki już wcześniej, a następnie jedynie poddać je obróbce termicznej. To bardzo ważna kwestia i jeśli nie zwrócimy na nią uwagę, będziemy mieć spore problemy. 

Do przygotowania dań będziemy bowiem potrzebować osobnej przestrzeni. Przed otwarciem food trucka musimy upewnić się, że mamy takie miejsce, w którym możemy przyrządzać jedzenie. 

Nie można ukryć, że restauracja na kółkach rządzi się swoimi prawami. Nawet jeśli mamy doświadczenie w prowadzeniu biznesu, w przypadku uruchomienia food trucka możemy zdziwić się niektórymi rzeczami. Z tego względu warto wcześniej odpowiednio się przygotować i poznać przydatne wskazówki. 

vasili4 błędy, których należy unikać przy uruchomieniu food trucka